Brand Performance logo

Napoje energetyczne

Podkategoria „Napoje energetyczne” obejmuje 10 marek obecnych na polskich listach zakupów w aplikacjach Listonic i Moja Gazetka. Kliknij w markę, aby zobaczyć jej szczegółową analizę lub przejdź niżej, by sprawdzić trendy zakupowe całej podkategorii, jej pozycję na tle innych oraz źródło dodania produktów. Dane aktualizowane co miesiąc.

Napoje energetyczne – dodania do list zakupów
72 484w paź '25–wrz '26
↑ 99,8% r/rr/r = (paź '25–wrz '26 vs paź '24–wrz '25)
Pozycja w kategorii
7/10
spośród 10 podkategorii
Dodania organiczne
67,1%
Reklamy 3,5% | Gazetki 29,4%

2. Jak Polacy planują zakup w podkategorii „Napoje energetyczne”?

Źródła
Podział dodań do list zakupów wg źródła: organiczne, z reklam, z gazetek sieci handlowych
Napoje energetyczne – mix źródeł dodań
Napoje energetyczne – mix źródeł dodań
ŹródłaWartość
Z gazetek21320
Z reklam2500
Organiczne48664
Porównanie mix źródeł – wszystkie podkategorie
Porównanie mix źródeł – wszystkie podkategorie
KategoriaZ gazetekZ reklamOrganiczne
Napoje energetyczne29.413.4567.14
Soki, nektary, napoje owocowe6.860.4692.68
Wody mineralne i źródlane13.373.9182.72
Napoje gazowane21.2813.9464.78
Syropy i koncentraty9.762.4587.79
Wody gazowane5.920.1893.9
Wody niegazowane9.871.6988.44
Smoothie, płynne posiłki22.382.8574.77
Napoje energetyczne – ewolucja źródeł dodań w czasie
Napoje energetyczne – ewolucja źródeł dodań w czasie
MiesiącZ gazetekZ reklamOrganiczne
paź '2523642354
lis '2588312191
gru '25116513022
sty '26141914012542
lut '26175522163
mar '26201812240
kwi '2622743422611
maj '2616537352422
cze '26188514968
lip '26280738315
sie '26213548721
wrz '26309057115
Marki z podkategorii „Napoje energetyczne” – wolumen dodań wg źródła w ostatnim roku (top 10)
Marki z podkategorii „Napoje energetyczne” – wolumen dodań wg źródła w ostatnim roku (top 10)
MarkaZ gazetekZ reklamOrganiczne
Red Bull346419591
Dzik Energy28031408961
Black39740578
Monster40670354
Tiger26860252
Be Power212412437
Burn2450458
Oshee136033
Rockstar2803
Plusssz Born000
Własna inicjatywa konsumentów dominuje, a reklamy są wykorzystywane słabiej niż w siedmiu z dziewięciu porównywanych podkategorii: w ciągu 12 miesięcy dodania organiczne stanowiły 67,1% struktury źródeł, a dodania z gazetek 29,4%. Reklamy odpowiadały za 3,5% dodań, czyli 2 500 dodań z reklam w ciągu 12 miesięcy.