Brand Performance logo

Soki, nektary, napoje owocowe

Podkategoria „Soki, nektary, napoje owocowe” obejmuje 15 marek obecnych na polskich listach zakupów w aplikacjach Listonic i Moja Gazetka. Kliknij w markę, aby zobaczyć jej szczegółową analizę lub przejdź niżej, by sprawdzić trendy zakupowe całej podkategorii, jej pozycję na tle innych oraz źródło dodania produktów. Dane aktualizowane co miesiąc.

Soki, nektary, napoje owocowe – dodania do list zakupów
781 267w paź '25–wrz '26
↑ 38,9% r/rr/r = (paź '25–wrz '26 vs paź '24–wrz '25)
Pozycja w kategorii
1/10
spośród 10 podkategorii
Dodania organiczne
92,7%
Reklamy 0,5% | Gazetki 6,9%

2. Jak Polacy planują zakup w podkategorii „Soki, nektary, napoje owocowe”?

Źródła
Podział dodań do list zakupów wg źródła: organiczne, z reklam, z gazetek sieci handlowych
Soki, nektary, napoje owocowe – mix źródeł dodań
Soki, nektary, napoje owocowe – mix źródeł dodań
ŹródłaWartość
Z gazetek53561
Z reklam3597
Organiczne724109
Porównanie mix źródeł – wszystkie podkategorie
Porównanie mix źródeł – wszystkie podkategorie
KategoriaZ gazetekZ reklamOrganiczne
Soki, nektary, napoje owocowe6.860.4692.68
Wody mineralne i źródlane13.373.9182.72
Napoje gazowane21.2813.9464.78
Syropy i koncentraty9.762.4587.79
Wody gazowane5.920.1893.9
Wody niegazowane9.871.6988.44
Napoje energetyczne29.413.4567.14
Smoothie, płynne posiłki22.382.8574.77
Soki, nektary, napoje owocowe – ewolucja źródeł dodań w czasie
Soki, nektary, napoje owocowe – ewolucja źródeł dodań w czasie
MiesiącZ gazetekZ reklamOrganiczne
paź '2528525040446
lis '2519532239873
gru '2548624657528
sty '26320736544320
lut '26388425739719
mar '26364431140808
kwi '26311521841562
maj '26413427336383
cze '26407830269025
lip '2611460316105675
sie '268950373110486
wrz '261012336498284
Marki z podkategorii „Soki, nektary, napoje owocowe” – wolumen dodań wg źródła w ostatnim roku (top 10)
Marki z podkategorii „Soki, nektary, napoje owocowe” – wolumen dodań wg źródła w ostatnim roku (top 10)
MarkaZ gazetekZ reklamOrganiczne
Tymbark1631817108
Hortex131476342926
Kubuś551626120
Vital Fresh60021717
Dr Witt345801864
Bracia Sadownicy223192485
Fortuna12190318
Cappy6600334
Frugo894075
Costa534054
Podkategoria jest silnie organiczna: w ciągu 12 miesięcy udział dodań organicznych wyniósł 92,7%, a udział dodań z gazetek 6,9%; reklamy przyniosły 3 597 dodań. Udział organiczny jest wyższy niż w ośmiu z dziewięciu porównywanych podkategorii.