Brand Performance logo

Napoje gazowane

Podkategoria „Napoje gazowane” obejmuje 18 marek obecnych na polskich listach zakupów w aplikacjach Listonic i Moja Gazetka. Kliknij w markę, aby zobaczyć jej szczegółową analizę lub przejdź niżej, by sprawdzić trendy zakupowe całej podkategorii, jej pozycję na tle innych oraz źródło dodania produktów. Dane aktualizowane co miesiąc.

Napoje gazowane – dodania do list zakupów
432 899w paź '25–wrz '26
↑ 111,4% r/rr/r = (paź '25–wrz '26 vs paź '24–wrz '25)
Pozycja w kategorii
3/10
spośród 10 podkategorii
Dodania organiczne
64,8%
Reklamy 13,9% | Gazetki 21,3%

2. Jak Polacy planują zakup w podkategorii „Napoje gazowane”?

Źródła
Podział dodań do list zakupów wg źródła: organiczne, z reklam, z gazetek sieci handlowych
Napoje gazowane – mix źródeł dodań
Napoje gazowane – mix źródeł dodań
ŹródłaWartość
Z gazetek92135
Z reklam60330
Organiczne280434
Porównanie mix źródeł – wszystkie podkategorie
Porównanie mix źródeł – wszystkie podkategorie
KategoriaZ gazetekZ reklamOrganiczne
Napoje gazowane21.2813.9464.78
Soki, nektary, napoje owocowe6.860.4692.68
Wody mineralne i źródlane13.373.9182.72
Syropy i koncentraty9.762.4587.79
Wody gazowane5.920.1893.9
Wody niegazowane9.871.6988.44
Napoje energetyczne29.413.4567.14
Smoothie, płynne posiłki22.382.8574.77
Napoje gazowane – ewolucja źródeł dodań w czasie
Napoje gazowane – ewolucja źródeł dodań w czasie
MiesiącZ gazetekZ reklamOrganiczne
paź '2522458014310
lis '2545041218913764
gru '25101531527534921
sty '2661191087414836
lut '265026128013487
mar '267902250214288
kwi '269899269717420
maj '267781374213236
cze '268849250726513
lip '2610765590040282
sie '269960213842810
wrz '268932114634567
Marki z podkategorii „Napoje gazowane” – wolumen dodań wg źródła w ostatnim roku (top 10)
Marki z podkategorii „Napoje gazowane” – wolumen dodań wg źródła w ostatnim roku (top 10)
MarkaZ gazetekZ reklamOrganiczne
Pepsi159953587778782
Coca-Cola13709367567
Sprite5782545350516
Hellena5200177866087
Pepsi Max6993118896
Fanta5747541812691
Mirinda392262884748
7 Up361062914153
Schweppes304507238
Coca Cola Zero309116991
Dodania organiczne dominują, lecz reklamy mają najwyższy udział: w ciągu 12 miesięcy dodania organiczne stanowiły 64,8%, dodania z gazetek 21,3%, a reklamy odpowiadały za 13,9% dodań. Udział reklam jest najwyższy spośród porównywanych podkategorii.