Cappuccino
Podkategoria „Cappuccino” obejmuje 4 marki obecne na polskich listach zakupów w aplikacjach Listonic i Moja Gazetka. Kliknij w markę, aby zobaczyć jej szczegółową analizę lub przejdź niżej, by sprawdzić trendy zakupowe całej podkategorii, jej pozycję na tle innych oraz źródło dodania produktów. Dane aktualizowane co miesiąc.
Cappuccino – dodania do list zakupów
11 172w wrz '25–sie '26
↑ 8,4% r/rr/r = (wrz '25–sie '26 vs wrz '24–sie '25)Pozycja w kategorii
5/8
spośród 8 podkategoriiDodania organiczne
80,2%
Reklamy 3,5% | Gazetki 16,4%1. Trendy zakupowe „Cappuccino” na tle kategorii
TrendWszystkie podkategorie – dodania miesięczne
| Miesiąc | Cappuccino | Kawy rozpuszczalne | Kawy ziarniste | Kawy mielone | Kawy zbożowe | Koncentraty kawy | Napoje kawowe i kawy mrożone | Kawy w kapsułkach |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| wrz '24 | 600 | 10832 | 3877 | 1596 | 1987 | 2 | 5979 | 4162 |
| paź '24 | 968 | 4317 | 2562 | 1624 | 2350 | 0 | 271 | 369 |
| lis '24 | 1017 | 4521 | 2734 | 1780 | 2438 | 0 | 357 | 331 |
| gru '24 | 1673 | 4526 | 2900 | 1806 | 2705 | 0 | 200 | 460 |
| sty '25 | 930 | 4582 | 2555 | 1555 | 2816 | 0 | 276 | 402 |
| lut '25 | 736 | 3873 | 2504 | 1421 | 2300 | 2 | 336 | 335 |
| mar '25 | 793 | 4191 | 2832 | 1626 | 2467 | 2 | 214 | 389 |
| kwi '25 | 889 | 4493 | 2727 | 1707 | 2244 | 1 | 359 | 402 |
| maj '25 | 847 | 4448 | 2790 | 1712 | 2131 | 0 | 411 | 406 |
| cze '25 | 639 | 4237 | 2575 | 1787 | 1870 | 1 | 514 | 426 |
| lip '25 | 625 | 4457 | 2795 | 2059 | 1870 | 1 | 660 | 473 |
| sie '25 | 586 | 4256 | 9205 | 2005 | 1910 | 1 | 539 | 493 |
| wrz '25 | 644 | 3763 | 2418 | 1422 | 2160 | 0 | 353 | 365 |
| paź '25 | 703 | 5751 | 10695 | 2122 | 2512 | 0 | 161 | 399 |
| lis '25 | 1050 | 14249 | 4694 | 15997 | 2811 | 0 | 317 | 355 |
| gru '25 | 907 | 17076 | 6222 | 6048 | 2914 | 1 | 243 | 409 |
| sty '26 | 944 | 6636 | 6325 | 5080 | 3037 | 0 | 330 | 423 |
| lut '26 | 794 | 6730 | 5789 | 5751 | 2858 | 1 | 338 | 406 |
| mar '26 | 991 | 8456 | 12836 | 13385 | 2640 | 0 | 452 | 470 |
| kwi '26 | 773 | 6487 | 13045 | 7113 | 2429 | 0 | 439 | 647 |
| maj '26 | 626 | 7076 | 4856 | 4665 | 2220 | 3 | 916 | 545 |
| cze '26 | 852 | 16205 | 7263 | 7055 | 3141 | 70 | 1612 | 930 |
| lip '26 | 1409 | 14409 | 11224 | 10104 | 5341 | 2191 | 3777 | 1469 |
| sie '26 | 1479 | 13531 | 17050 | 10310 | 5076 | 16491 | 1801 | 1489 |
Cappuccino – sezonowość miesięczna (indeks, 100 = średnia)
Pokazuje, które miesiące są dla kategorii "gorące", a które słabsze. Wyniki tego samego miesiąca z różnych lat są uśredniane (np. wszystkie styczniowe razem), a każda taka średnia jest porównywana do średniej ze wszystkich miesięcy. 100 = poziom typowy, powyżej 100 = szczyt sezonu, poniżej 100 = sezon słabszy, 0 = brak danych za dany miesiąc.
| Miesiąc | Cappuccino – sezonowość miesięczna (indeks, 100 = średnia) |
|---|---|
| sty | 105 |
| lut | 85 |
| mar | 100 |
| kwi | 93 |
| maj | 82 |
| cze | 83 |
| lip | 114 |
| sie | 115 |
| wrz | 70 |
| paź | 93 |
| lis | 116 |
| gru | 144 |
Cappuccino rośnie, ale wyraźnie wolniej od większości kategorii kaw: wzrost rok do roku wyniósł 8,2%, co daje 5. miejsce na 8 kategorii; kierunek jest zgodny z większością grupy, lecz tempo pozostaje niższe niż w Kawach zbożowych (36,6%), Kawach rozpuszczalnych (104,0%) i Kawach ziarnistych (153,5%). Sezonowość wskazuje na szczyt w sierpniu przy indeksie 144, a najniższy poziom w maju wynosi 70.
2. Jak Polacy planują zakup w podkategorii „Cappuccino”?
ŹródłaCappuccino – mix źródeł dodań
| Źródła | Wartość |
|---|---|
| Z gazetek | 3513 |
| Z reklam | 740 |
| Organiczne | 17222 |
Porównanie mix źródeł – wszystkie podkategorie
| Kategoria | Z gazetek | Z reklam | Organiczne |
|---|---|---|---|
| Cappuccino | 16.36 | 3.45 | 80.19 |
| Kawy rozpuszczalne | 19.04 | 20.43 | 60.53 |
| Kawy ziarniste | 24.82 | 28.25 | 46.93 |
| Kawy mielone | 33.3 | 25.59 | 41.11 |
| Kawy zbożowe | 9.3 | 0.18 | 90.52 |
| Koncentraty kawy | 1.5 | 95.22 | 3.28 |
| Napoje kawowe i kawy mrożone | 27.26 | 34.04 | 38.7 |
| Kawy w kapsułkach | 3.36 | 22.76 | 73.88 |
Cappuccino – ewolucja źródeł dodań w czasie
| Miesiąc | Z gazetek | Z reklam | Organiczne |
|---|---|---|---|
| wrz '24 | 5 | 0 | 595 |
| paź '24 | 191 | 0 | 777 |
| lis '24 | 276 | 0 | 741 |
| gru '24 | 116 | 739 | 818 |
| sty '25 | 169 | 0 | 761 |
| lut '25 | 46 | 0 | 690 |
| mar '25 | 67 | 0 | 726 |
| kwi '25 | 122 | 0 | 767 |
| maj '25 | 188 | 0 | 659 |
| cze '25 | 70 | 0 | 569 |
| lip '25 | 84 | 1 | 540 |
| sie '25 | 47 | 0 | 539 |
| wrz '25 | 118 | 0 | 526 |
| paź '25 | 43 | 0 | 660 |
| lis '25 | 438 | 0 | 612 |
| gru '25 | 160 | 0 | 747 |
| sty '26 | 252 | 0 | 692 |
| lut '26 | 187 | 0 | 607 |
| mar '26 | 318 | 0 | 673 |
| kwi '26 | 160 | 0 | 613 |
| maj '26 | 106 | 0 | 520 |
| cze '26 | 61 | 0 | 791 |
| lip '26 | 142 | 0 | 1267 |
| sie '26 | 147 | 0 | 1332 |
Marki z podkategorii „Cappuccino” – wolumen dodań wg źródła w ostatnim roku (top 10)
| Marka | Z gazetek | Z reklam | Organiczne |
|---|---|---|---|
| Mokate | 828 | 0 | 375 |
| Jacobs Cappuccino | 552 | 0 | 49 |
| Bellarom | 2 | 0 | 19 |
| La Movida | 0 | 0 | 0 |
Cappuccino ma jeden z najbardziej organicznych profili w grupie: dodania organiczne stanowią 80,17%, a dodania z reklam tylko 3,45%; wyższy udział organiczny mają wyłącznie Kawy zbożowe (90,51%), podczas gdy pozostałe kategorie są niżej. Dodania z gazetek odpowiadają za 16,38% wolumenu, czyli więcej niż w Kawach zbożowych (9,31%) i Kawach w kapsułkach (3,35%), ale mniej niż w Kawach rozpuszczalnych (18,99%) oraz Kawach ziarnistych (24,70%).