Brand Performance logo

Wody niegazowane

Podkategoria „Wody niegazowane” obejmuje 18 marek obecnych na polskich listach zakupów w aplikacjach Listonic i Moja Gazetka. Kliknij w markę, aby zobaczyć jej szczegółową analizę lub przejdź niżej, by sprawdzić trendy zakupowe całej podkategorii, jej pozycję na tle innych oraz źródło dodania produktów. Dane aktualizowane co miesiąc.

Wody niegazowane – dodania do list zakupów
106 472w paź '25–wrz '26
↑ 40,6% r/rr/r = (paź '25–wrz '26 vs paź '24–wrz '25)
Pozycja w kategorii
6/10
spośród 10 podkategorii
Dodania organiczne
88,4%
Reklamy 1,7% | Gazetki 9,9%

2. Jak Polacy planują zakup w podkategorii „Wody niegazowane”?

Źródła
Podział dodań do list zakupów wg źródła: organiczne, z reklam, z gazetek sieci handlowych
Wody niegazowane – mix źródeł dodań
Wody niegazowane – mix źródeł dodań
ŹródłaWartość
Z gazetek10514
Z reklam1796
Organiczne94162
Porównanie mix źródeł – wszystkie podkategorie
Porównanie mix źródeł – wszystkie podkategorie
KategoriaZ gazetekZ reklamOrganiczne
Wody niegazowane9.871.6988.44
Soki, nektary, napoje owocowe6.860.4692.68
Wody mineralne i źródlane13.373.9182.72
Napoje gazowane21.2813.9464.78
Syropy i koncentraty9.762.4587.79
Wody gazowane5.920.1893.9
Napoje energetyczne29.413.4567.14
Smoothie, płynne posiłki22.382.8574.77
Wody niegazowane – ewolucja źródeł dodań w czasie
Wody niegazowane – ewolucja źródeł dodań w czasie
MiesiącZ gazetekZ reklamOrganiczne
paź '2569034778
lis '2530624426
gru '2533415643
sty '2674455390
lut '2669804468
mar '2650214446
kwi '2672114935
maj '2698024830
cze '26847210718
lip '261199134615506
sie '26123428215881
wrz '26225915113141
Marki z podkategorii „Wody niegazowane” – wolumen dodań wg źródła w ostatnim roku (top 10)
Marki z podkategorii „Wody niegazowane” – wolumen dodań wg źródła w ostatnim roku (top 10)
MarkaZ gazetekZ reklamOrganiczne
Żywiec Zdrój2970928747
Cisowianka156811355
Nałęczowianka15746859
Muszynianka534836191
Primavera8730237
Polaris2870164
Saguaro188072
Nata205026
Rodowita137031
Staropolanka00125
Własna inicjatywa konsumentów dominuje w podkategorii Wody niegazowane: udział dodań organicznych wynosi 88,4%, dodań z gazetek 9,9%, a dodań z reklam 1,7% w ciągu 12 miesięcy. Udział organiczny jest wyższy niż w siedmiu z dziewięciu porównywanych podkategorii.